poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Recenzja. A. Niemczyk, W. Grzesik, A. Niemczyk "Książka dla skutecznych szefów"


Andrzej Niemczyk, Wiesław Grzesik, Anna Niemczyk „Książka dla skutecznych szefów. Znane i mniej znane drogi do sukcesu w kierowaniu ludźmi”                Jeśli kogoś interesuje temat kierowania a także zarządzania ludźmi „Książka dla skutecznych szefów” może się takiej osobie spodobać.


                Zagadnienia przedstawione zostały w sposób obrazowy i przyjazny dla odbiorcy. Znajdziemy tu również oprócz nazwijmy to zwykłego tekstu także mapy myśli a także „Kilka uwag”, które  znajdują się w końcowej części rozdziałów. Oprócz teorii znajdziemy także różne przykłady z życia. Jak również tabele i wykresy.

                Warto w tym miejscu choćby wspomnieć i w pewien sposób wyróżnić występujące tu rysunki, które przyciągają oko, interesują. Za rysunki odpowiedzialny jest tu Michał Wręga, czego możemy dowiedzieć się choćby na okładce. Za swoją pracę zasługuje na brawa. Przykład jego pracy dostrzec możemy już na okładce.

                Mamy tu do czynienia z twardą oprawą. Zaglądając do środka dostrzeżemy zaś pomocną zakładka/wstążka w kolorze czerwonym (uwielbiam gdy nie muszę wynajdywać innych zakładek tylko mam już ją jakoby „na tacy”). Sama publikacja nie jest cienka ma około 400 stron. Na końcu pozycji odnajdziemy jeszcze dodatkowo małą reklamę pewnej firmy doradczo – szkoleniowej, jest to jednak zrozumiałe poprzez jej łączność z autorami książki. Jest tu także Skorowidz, który może być przydatny gdy szukamy tylko jakiegoś zagadnienia a nie chcemy czytać całej pozycji czy całej jej kartkować. Znajdziemy również w tej „Książce dla skutecznych szefów” kartkę poświęconą na notatki oraz mały instruktarz jak można zamówić książkę „w dowolnej chwili” (pozwólcie, że nie będę tego ostatniego komentować).

                Reasumując jest to bardzo ciekawa pozycja, która może zainteresować nie tylko szeroko rozumianych „szefów” ale również osoby zainteresowane tematyką zarządzania zasobami ludzkimi. Znaleźć tu można również odwołanie do psychologii, co niektórych może również zaciekawić.


Życzę pouczającej lektury,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz