niedziela, 14 kwietnia 2013

Recenzja. Dagmara Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność"


                Tym razem do mych rąk trafiła interesująca pozycja Dagmary Gmitrzak „Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu”.
                Wg tego co pisze na okładce do książki powinien być dołączony MP3. Do wersji, która do mnie dotarła nie było jednak załączonego tego „bonusa” więc na ten temat nie jestem w stanie nic napisać co on zawiera etc.
                Jedyne co mi osobiście trochę nie pasowało w tej pozycji była szara czcionka używana w niektórych momentach, która dla osób  o słabszym wzroku może być zupełnie nie czytelna. Szkoda, że nie użyto chociażby ciemniejszego odcienia szarości, wówczas byłyby te fragmenty bardziej czytelne i bardziej przyjazne dla czytelnika. Nie jestem również pewna co mają znaczyć oznaczenia typu: „używa[e1]”.
                Poza tym jest to pozycja ciekawa, pobudzająca do twórczego myślenia a także ogólnie do pracy nad sobą. Wskazane jest, że tak naprawdę każdy człowiek jest kreatywny, tylko wystarczy tę cechę pobudzić a nie usypiać. Znaleźć w tej książce możemy odniesienie do poglądu, że myśli są energią (choć nie wiem czy naprawdę teoria ta wypłynęła od fizyków kwantowych) a także znajdziemy tu odniesienie do tematu czakr. Przybliżono tu też postać Johna Goddarda a także jego listę 127 rzeczy, które postanowił zrealizować w przyszłości. Przedstawiono również ciekawe spojrzenie i wyodrębniono takie zagadnienia jak „lifeventure” czyli życie jako wyprawa w nieznane a także „artventure” czyli twórczość jako przygoda. A także o tak zwanym „flow” czyli swego rodzaju stanie uskrzydlenia. Znaleźć tu można także przedstawienie siedmiu rodzajów inteligencji wg Howarda Gardnera jak również informacje dotyczące introwertyka i ekstrawertyka.
                W książce D. Gmitrzak znaleźć można również ćwiczenie do wykonania a także różne inspirujące cytaty. Dodatkowo na końcu książki można znaleźć krótką informację o autorce jak również jaka muzyka towarzyszyła aktowi jej napisania.
                Jest to pozycja zawierające wiele ciekawych elementów, interesująca i przyciągająca. Przy tym napisana prostym, zrozumiałym językiem. Czy ją polecam? Myślę, że może być przydatna dla każdego. Nie ważne czy ktoś tworzy jakieś dzieła np. maluje czy pisze, czy może ktoś tworzy nowe idee czy jest architektem etc.  Tak naprawdę, jak na to wskazuje niniejsza książka każdy z nas ma w sobie pokłady kreatywności, wystarczy tylko pozwolić jej zaistnieć.Pozdrawiam i życzę miłej lektury :)

4 komentarze:

 1. Hej Airi;)

  Po przeczytaniu recenzji jestem wporost głeboko zaciekawiony co kryje wnętrze tej ksiązki oraz dodatek w formie MP3 :D !

  Seniram:>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Seniram :)
   Pozycja ciekawa i godna polecenia ;) a przynajmniej takie są moje odczucia :>

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. dodatek mp3 jest opisany z tyłu ksiązki strona 198 :) sa to złote prawa twórczości w wersji mp3. też na poczatku jak przeczytałam napis o bonusie byłam oburzona z enie dostałam krążka cd ;) na szczęście sytuacja się wyjaśniła :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie spis złotych praw twórczości nie jest tym samym co Bonus w formie MP3...
   Na szczęście jest odesłanie na stronę... ale mnie osobiście to specjalnie nie przekonuje by wówczas na okładce pisać o dodatkowym bonusie....
   ^^ ale lepsza taka forma (link) niż nic :haha:

   Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za słuszny komentarz :)

   Usuń