wtorek, 3 grudnia 2013

Recenzja. Neil Douglas – Klotz „Suficka księga mądrości"

Suficka księga mądrości. 99 przymiotów Jedności

Neil Douglas – Klotz „Suficka księga mądrości. 99 przymiotów Jedności”


„Suficka księga mądrości” jest ciekawą pozycją. Do tej pory nie miałam za dużego kontaktu z sufizmem więc nie jestem w stanie określić czy rzeczywiście rzeczy podane tutaj można zaliczyć jako związane z tym zagadnieniem.


                Książka nadaje się jako swego rodzaju baza wskazówek. Można przykładowo spróbować z niej wylosować jedną z 99 ścieżek jako swego rodzaju pomoc czy podpowiedź w danej sytuacji.

                W dziele tym przekaz nie zawsze jest jasny, ale zostało to już wskazane w początkowej części publikacji, więc nie jest to jakieś moje odkrycie. Nieraz trzeba poświęcić chwilę by sama treść stała się dla nas choć trochę jaśniejsza.

                Pod koniec każdej części poświęconej danemu przymiotowi zawarte są podpowiedzi dotyczące medytacji dotyczącej tego zagadnienia. Na samym początku książki mamy przedstawione różne wypowiedzi przeróżnych ludzi dotyczące tejże publikacji. Na końcu zaś mamy Bibliografię, Podziękowania, Formalne transliteracje Ścieżek Serca, Gdzie zdobyć nauki oraz Bibliografie cytowanych sufich.

                „Suficka księga mądrości” choć może być czasami niejasna to jednak również może dawać powody do myślenia. Do zastanowienia się nad swoim życiem czy postępowaniem. Są tu również cytowane różne wypowiedzi sufich czy na przykład znaleźć tu możemy jak to zostało określone „starą chasydzką przypowieść”.

                Myślę, że może to być pouczająca lektura. Trochę niezwykła ze względu na jej charakter oraz jak to ukazuje autor swe sufickie korzenie. Zachęciła mnie ona do tego by bliżej przyjrzeć się sufizmowi i zacząć szukać w wolnej chwili jakiś informacji na ten temat.


Życzę ciekawie spędzonego czasu przy lekturze,

Airi :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz