piątek, 2 grudnia 2016

Recenzja. A.G. Mohan „Joga dla ciała, oddechu i umysłu"

A.G. Mohan „Joga dla ciała, oddechu i umysłu. Program przywracania równowagi życiowej”            Tytuł oryginału: „Yoga for Body, Breath and Mind: A Guide to Personal Reintegration”, jego wydanie sięga 1993, a przedmowa nawet 1988, ale warto zajrzeć do publikacji jeśli kogoś interesuje joga lub chciałby się o niej czegoś dowiedzieć.


            Znajduje się w pozycji spójny przekaz. Odnaleźć tu można wiadomości zarówno na temat asan jak i przedstawiono tu czym joga właściwie jest, z czym się wiąże itp.

            O niektórych książkach po prostu nie trzeba długo się rozwodzić. Ta publikacja to właśnie takie ‘wow’. Od dawna szukałam czegoś podobnego. Pomaga zrozumieć istotę rzeczy. Jest to jedna z lepszych książek na ten temat, jak nie najlepsza z tych co miałam przyjemność czytać, mieć w swoich rękach.

            Czy jest godna plecenia? Jak najbardziej.

            W skali od 1 do 6 daje jej 5+. Jakieś minusy? No może jedynie małe błędy „w druku” np. zjedzenie jakieś literki, ale co to za minus ;).

Są tu i rysunki asan i krótkie opisy, są informacje na przykład o gunach, nieczystościach umysłu czy wspomniane są tu stany umysłu (jest ich 5). Są tu również różne „diagramy”. Jest to książka o szeroko pojętej jodze dzięki, której można ją poznać i zrozumieć. Jestem nią po prostu oczarowana, aż nie wiem co jeszcze mogłabym o niej wspomnieć.

Dla kogo ta książka? Dla każdego kto chce coś więcej dowiedzieć się o jodze. Początkujący, błądzący w temacie? Jak najbardziej jest to książka również dla nich. Dla kogo nie jest? Dla osób nie zainteresowanych tematem jogi, rozwoju osobistego, reintegracją itp.

Cieszę się, że miałam okazję ją Wam zaprezentować.

Pozdrawiam,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz