niedziela, 11 grudnia 2016

Recenzja. Mateusz Grzesiak „Psychologia zmiany"

Mateusz Grzesiak „Psychologia zmiany – najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem”


            Mateusz Grzesiak to dość znana postać (nie tylko wśród ludzi interesujących się rozwojem osobistym). Tym razem prezentuje książkę dotyczącą psychologii zmiany i tym czym zajmuje się bądź może zajmować się tak zwany people helper.

           
            Pepole helper to tłumacząc na język polski „pomagacz ludziom”, Mateusz Grzesiak jednak nie skusił się na polski „odpowiednik” tego pojęcia.

            Przez długi czas zastanawiałam się komu mogłabym polecić tę książkę. Ogólnie więc pomocna może być tym, którzy chcą pomagać ludziom bądź już to robią i szukają możliwości rozwoju, poszukają nowych metod czy inspiracji do swego dalszego działania.

            Wspomniany jest tu chociażby coaching, szamanizm czy buddyzm. Odnaleźć tu można różne narzędzia – poświęcony jest im oddzielny „rozdział”.

            Trudno mi jednoznacznie ocenić tę publikację. Miałam co do niej wiele wątpliwości zarazem znajdując w niej wiele różnych ciekawych i inspirujących informacji. Choć mam duży dystans do różnych twierdzeń i postaw autora także przedstawionych w samej pozycji to zarazem wiele jest w niej „prawdy”, rzeczy z którymi ciężko dyskutować. Tak jak już wspomniałam może być przydatna dla osób już pomagających ludziom, bądź chcącym to robić. „Pomagacz” ten rozumiany jest tu w szerokim znaczeniu, obejmuje nie tylko psychologów czy coachów a psychologia zmiany ukazuje, że warto łączyć wiedze z równych dziedzin by móc lepiej i skuteczniej działać.

Życzę pouczającej i inspirującej lektury,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz