Recenzja. T. Król „Lean. Droga do minimalizmu”


Tomasz Król „Lean. Droga do minimalizmu”


            „Lean. Droga do minimalizmu” to pozycja ukazująca zalety prostego życia oraz upraszczania jako formy zarządzania w przedsiębiorstwie oraz sposobu by lepiej funkcjonować w życiu codziennym.


            Publikacja tłumaczy pojęcie lean managementu, odnosi się też do minimalizmu. Odwołuje się m.in. do poglądów Leo Babauty wspominając to drugie zagadnienie.

            Pozycja zawiera ciekawe informacje. Może okazać się pomocna dla osób chcących uprościć swoje życie bądź wprowadzić zmiany w swoim przedsiębiorstwie. Osobom chcącym dowiedzieć się czegoś o minimalizmie proponuję zacząć poznawanie tego tematu od publikacji Leo Babuty. Kilka postów na ten temat znajduje się też na blogu (etykieta: minimalizm).

Jeśli nie lubicie marnotrawstwa i nie chcecie strat można pomyśleć o przyjrzeniu się tej publikacji.

            Publikacja składa się z 33. rozdziałów oraz Wstępu, Poetyckiego końca, Epilogu i Podziękowań. Dodatkowo na końcu publikacji odnaleźć można kartki z samymi tytułami, typu: „Miejsce na Twoją mapę”, „Twoje marnotrawstwo – lista”, „Komu chcesz zaufać?” czy „Twoja nowa dieta”. Można je wykorzystać do zrobienia tam swoich notek, list, map w danej tematyce bądź jako wzór tematów/zagadnień do wykorzystania we własnym dzienniku/notatniku/pamiętniku czy innym miejscu, w którym robi się zapiski. Nawet jeśli nie pomyśleliśmy o tym w czasie lektury można zrobić to na samym końcu, gdy znamy już całą jej treść i natrafimy właśnie na te kartki 😉.

            W treści autor ukazuje różne sfery życia, w których można wprowadzić zmiany, je ulepszyć, zmniejszyć marnotrawstwo. W świat szczupłego zarządzania wprowadza tu odbiorcę Mirek Maj.

Odnaleźć tu można m.in. wspomnienie metody kaizen czy informacje odnoszące się do  życia w Japonii. Na stronicach publikacji znaleźć można też coś co może przypominać komiks.

            Pozycja ma około 130 stron tekstu. Wydawnictwo Helion, Sensus, Onepress. Copyright z 2020 r.

            Osoby zajmujące stanowiska managerskie, właściciele firm oraz osoby chcące „uszczuplić” coś w swoim życiu mogą znaleźć tu coś dla siebie. Książka napisana przystępnie, zawiera też tłumaczenie pojęć, których dotyka.

Pozdrawiam,
Airi


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dwie drogi

Recenzja. Arthur C. Brooks „Odkrywanie nowej mocy"

Wielcy nie tacy wielcy