Posty

Wyświetlanie postów z 2014

Recenzja. Isabelle Carmody „Kroniki Obernewtyn. Tom pierwszy: Obernewtyn”

Isabelle Carmody „Kroniki Obernewtyn. Tom pierwszy: Obernewtyn”             Oryginalny tytuł „Kroniki Obernewtyn” brzmi „Obernewtyn:  The Obernewtyn Chronicles Volume 1”.

kilka słów o Balladzie. Tańcu mrocznych elfów

Obraz
Maggie Stiefvater „Ballada. Taniec mrocznych elfów” Tym razem pomyślałam, że przedstawię Wam „Balladę”, w końcu wieczory są dość długie i zbliżają się święta, czyli jest to jeden z lepszych momentów na wybór i pochylenie się nad "fantastyczną" lekturą 😉.

Życzenia

Obraz
Spokojnej Barbórki, Miłych Mikołajek, Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku

kilka słów o drodze do wewnętrznej równowagi....

Obraz
Agnieszka Ornatowska, Bogusław Stępień „Droga do wewnętrznej równowagi, czyli jak wyluzować i pozbyć się stresu”                 „Droga do wewnętrznej równowagi” to pozycja poprzez, którą polubiłam Grupę Wydawniczą Halion i sensus.pl. To książka dzięki, której rozpoczęłam przygodę z tego typu książkami.

Podziękowania

Obraz
Początek grudnia, koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Co w związku z tym? Zebrało mi się na podsumowania, szczególnie, że niedługo moje urodziny ;) Dziękuję każdemu kto choć raz, "przypadkiem" tu trafił, Dziękuję każdemu kto pozostawił po sobie jakiś komentarz. Dziękuję każdej z osób obserwujących tego bloga. Dziękuję :* Opublikowane komentarze (do tej pory): przeszło 70 <dziękuję> Łączna liczba wyświetleń: prawie 10 tysięcy <dziękuję> A to mały dodatek muzyczny, z zasobów yt :)

muzyczny przerywnik... z muzycznej szkatułki ;)

Obraz
Witam, Ponownie coś z zasobów yt :> udostępnił na yt: OtakuMusic ; link: https://www.youtube.com/watch?v=NcVxbUgzNGU kanał użytkownika: https://www.youtube.com/channel/UCLJDQE39hWDmtD-tySbOYKw

Recenzja. Joanna Wrycza – Bekier „Magia słów”

Obraz
Joanna Wrycza – Bekier „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy”   Ahoj przygodo,             W tym wypadku witaj przygodo z pisaniem. „Magia słów” to książka, z której można czerpać różne wskazówki na temat tego jak pisać. Poprzez co osiągniemy upragniony efekt, a przynajmniej tak jest to ukazane.

Recenzja. Dagmara Gmitrzak „Trening Jaguara"

Dagmara Gmitrzak „Trening Jaguara.  Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele”             „Trening Jaguara” to książka przypominająca swym rozmiarem zeszyt A5 i ma około 130 stron. W środku zaś popatrzeć można na ilustracje autorstwa Dominiki Gmitrzak (są to rysunki jaguarów).

kilka słów o "Coaching czyli przebudzacz neuronów"

Obraz
Maciej Bennewicz „Coaching czyli przebudzacz neuronów” Inna książka tego autora bardzo przypadła mi do gustu („ Coaching na Wyspach Szczęśliwych ”). Pomyślałam więc, że sięgnę po inną jego pozycję. Traf czy nie traf ;) trafiłam na „Coaching czyli przebudzacz neuronów”, jednak ta publikacja nie spodobała mi się tak bardzo jak ta poprzednia.

Recenzja. Joyce Lain Kennedy „Rozmowa kwalifikacyjna dla bystrzaków”

Obraz
Joyce Lain Kennedy „Rozmowa kwalifikacyjna dla bystrzaków”               Oryginalny tytuł „Rozmowy kwalifikacyjnej dla bystrzaków” brzmi „Job Interviews for Dummies, 3 rd Edition”. Jest więc to kolejna pozycja z serii „for Dummies”, o znaczeniu i rozbieżności z polskim tłumaczeniem w tytule, tego słowa, już pisałam (dummy – głupek).

Recenzja. Dr Paulina Christensen, Anne Fox „Niemiecki dla bystrzaków. Kurs dla początkujących”

Obraz
Dr Paulina Christensen, Anne Fox „Niemiecki dla bystrzaków. Kurs dla początkujących”                   Oryginalny tytuł pozycji „Niemiecki dla bystrzaków” brzmi „German for Dummies” i tłumacząc to na język polski nie wychodzą bystrzaki tylko, jak chociażby podpowiada internetowy słownik angielsko – polski, „dummy” oznacza „głupek”. No ale „bystrzak” zdecydowanie lepiej brzmi.

alles klar

Obraz
Tym razem postanowiłam napisać kilka słów o pewnym podręczniku do nauki języka niemieckiego. "Alles klar. Podręcznik z ćwiczeniami. Kurs dla początkujących dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Poziom podstawowy"

kilka słów o "Odruchach mądrości", Aleksy Awdiejew

Obraz
Aleksy Awdiejew „Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna”                 Jak sam tytuł podpowiada „Odruchy mądrości” są komentarzem do poematu „Dezyderata” Maxa Ehrmanna.

Recenzja. Dalajlama, Ch. Jelen „Szczęście młodego umysłu. Nauki Dalajlamy”

Obraz
Jego Świętobliwość Dalajlama, Christian Jelen „Szczęście młodego umysłu. Nauki Dalajlamy”                   Oryginalny tytuł pozycji „Szczęście młodego umysłu” brzmi:  „A Path to Happiness For Young Minds”. Myślę, że warto o tym wspomnieć, więc tak też zrobiłam.

Recenzja. Leo Babauta „Zen to Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności”

Leo Babauta „Zen to Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności”                 „Zen to Done” to książka niewielkich rozmiarów. Swą wielkością przypomina zeszyt A5, do tego nie jest zbyt gruba. Papier dodatkowo napawa mnie swoistą nostalgią, może dlatego, że nie jest śnieżnobiały. Z okładki bije prostotą i trochę kojarzy mi się z książką dla dzieci (takie moje dziwne skojarzenie). Przyjemnie wygląda.

Recenzja.Katarzyna H. Kowalska „Skuteczny coaching”

Katarzyna Helena Kowalska „Skuteczny coaching. Jak zostać najlepszym trenerem osobistym i zamieniać życie innych na lepsze”                  Tym razem w moje ręce wpadła książka „Skuteczny coaching” Katarzyny Heleny Kowalskiej. Napisana jest ona w przystępny sposób, do tego z książki tej można zaczerpnąć wiele przydatnych dla siebie rzeczy i to zarazem do pracy z kimś jak i z/nad samym sobą.

Recenzja. Deepak Chopra, „Ajurweda. Tajemnice medycyny holistycznej. Psychosomatyczna harmonia”

Deepak Chopra, „Ajurweda. Tajemnice medycyny holistycznej. Psychosomatyczna harmonia”. Myślę, że warto przede wszystkim poznać oryginalny tytuł „Ajurwedy. Tajemnicy medycyny holistycznej. Psychosomatycznej harmonii”, który brzmi: „Creating Health: How to Wake Up the Body’s Intelligence. Revised Edition”. Dzięki temu lepiej poznamy z czym możemy się spotkać podczas lektury tejże pozycji. A przy okazji od razu wiadomo, że nie jest to pierwsza wersja książki zaś poprawione wydanie.

coś do posłuchania - z muzycznej szkatułki

Obraz
Witam, Ponownie coś z zasobów yt :) Dzisiaj na nią natrafiłam i pomyślałam, że się nią z Wami podzielę :) udostępnił na yt: NightcoreReality link do kanału użytkownika -> https://www.youtube.com/channel/UCqX8hO4JWM6IJfEabbZmhUw

Recenzja. Agnieszka Kawula „Rozmowy z Hinduskim Mistrzem”

Agnieszka Kawula „Rozmowy z Hinduskim Mistrzem. Źródło Twojej Metamorfozy”             Dzięki współpracy Ezoforum ze Studiem Astropsychologii miałam przyjemność zapoznać się z treścią pozycji „Rozmowy z Hinduskim Mistrzem” autorstwa Agnieszki Kawula.             Pozycja wygląda ładnie i schludnie. Sama okładka nie „atakuje” nas i nie doprowadza do  oczopląsu.  Jest w przyjemnej kolorystyce a do tego nie ma zbyt dużo „elementów”. Jest dość prosto i przyjaźnie skonstruowana. Wewnątrz zaś znajdziemy ozdobienia rogów co bardzo przyjemnie i ciekawie wygląda. Podoba mi się ten pomysł (na takie ozdobniki).

komunikat

Obraz
Witam, Niedługo pojawi się tu recenzja... później jednak może być spora przerwa do następnego wpisu. W każdym razie następna recenzja może nie być zbyt szybko. W razie kogoś by to interesowało to pomyślałam, że warto o tym wspomnieć. źródło obrazka: http://anime-wallpapers.4com.co/category/glasses, 26.07.2014 Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających :) Życzę udanej reszty tych letnich miesięcy i owocnych poszukiwań... czegokolwiek byście nie szukali :> i do napisania/przeczytania... niedługo pojawi się nowa recenzja, a później zobaczymy.... :] Airi

Kilka słów, rozmyślania o …………….. Trylogii Henryka Sienkiewicza

Obraz
Kilka słów, rozmyślania o …………….. Trylogii Henryka Sienkiewicza                 Ostatnio coś mnie natchnęło by parę słów na temat „Trylogii” napisać. Przyznaję się, trochę zabierałam się do tematu jak pies do jeża, ale skoro sama na ten pomysł wpadłam i czuję, że warto coś tam naskrybać na ten temat to teraz w końcu to czynię :)

mały przerywnik muzyczny

Obraz
Hejo :) Poniższy utwór już kiedyś wstawiałam... ale jakoś zachciało mi się do niego wrócić i posłuchać... jak ktoś z Was miał podobnie oto coś z yt

kilka słów o książce "Wicca" - Agnieszka Moimira Antonik

Agnieszka Mojmira Antonik „ Wicca. Religia czarownic dla tych, którzy chcą wiedzieć i zrobić pierwszy krok, by doświadczyć” Tym razem pomyślałam, że napiszę kilka słów o książce "Wicca" autorstwa Agnieszki Mojmiry Antonik. :) Książka fajnie wygląda, zarazem jej okładka jak i to co znaleźć możemy we wnętrzu książki. A są tu różne rysunki/zdjęcia, kolorowe tabele. Ciekawy jest również projekt stron tytułowych (szablonów do nich) do poszczególnych rozdziałów.

Recenzja. Dr Jan Pokrywka, Filip Żurakowski „Na Zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”

Dr Jan Pokrywka, Filip Żurakowski „Na Zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”                  Książka dr Jana Pokrywki i Filipa Żurakowskiego może zainteresować wiele osób. Związane jest to z tym, że zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularnym tematem i ludzie poszukują różnych informacji powiązanych z nim. Stąd ta publikacja może takie osoby zainteresować.

Recenzja. Mateusz Karbowski „Siedem dróg do relaksacji. Naucz się, jak pokonać stres”

Obraz
Mateusz Karbowski „7 dróg do relaksacji. Naucz się, jak pokonać stres”                   Dzięki współpracy Ezoforum z Wydawnictwem Sensus miałam przyjemność przysiąść do lektury książki Mateusza Karbowskiego „7 dróg do relaksacji. Naucz się, jak pokonać stres”.

Recenzja. A. Niemczyk, W. Grzesik, A. Niemczyk "Książka dla skutecznych szefów"

Andrzej Niemczyk, Wiesław Grzesik, Anna Niemczyk „Książka dla skutecznych szefów. Znane i mniej znane drogi do sukcesu w kierowaniu ludźmi”                 Jeśli kogoś interesuje temat kierowania a także zarządzania ludźmi „Książka dla skutecznych szefów” może się takiej osobie spodobać.

kilka słów o "Kubusiu Fataliście..." - Denis Diderot

Obraz
Tym razem coś z trochę innej bajki. W naszej podróży po różnych książkach tym razem robimy mały przystanek przy „Kubusiu Fataliście i jego Panu” ;)

Fantastyka a Tolkien :)

Obraz
źródło obrazka: http://guiltytestament.deviantart.com/art/Ahoy-matey-447534976 , 15.04.2014 autor: GuiltyTestament Na chwilę odetchnijmy od recenzji ;) Fantastyka a Tolkien :) i tu jest rzecz raczej oczywista bo przecież J.R.R. Tolkiena uważa się za prekursora współczesnej literatury „fantasy” :) Tak więc myślę, że jak kogoś interesuje ten gatunek warto zajrzeć do dzieł tego autora. A napisał nie tylko „Hobbita czyli tam i z powrotem” i „Władcę Pierścieni” :>

Recenzja. Tim Sanders "Moc pewności siebie"

Tim Sanders „Moc pewności siebie. Osiągaj zamierzone cele i poczuj siłę spełnienia”                 Tytuł oryginału: Today We Are Rich: Harnessing the Power of Total Confidence. Książka „Moc pewności siebie”, której autorem jest Tim Sanders jest pozycją dość cienką mającą swoje plusy i minusy.                 Okładka jest w przyjemnej kolorystyce. Jest ona miękka, ale wydaje się dość trwała więc chociażby noszenie jej ze sobą w torebce nie powinno być przyczyną jakiś większych uszczerbków dla publikacji. Czcionka mogłaby być trochę większa, choć niektórym może pasować, innym może w pewnym stopniu utrudniać czytanie. Znaleźć tu możemy również małe błędy w druku, jednak nie przeszkadzające za bardzo w lekturze.

Recenzja. Jarosław Gibas "Pokonaj stres z Kaizen"

Obraz
Jarosław Gibas „Pokonaj stres z Kaizen”                   Stres, o nim chyba każdy słyszał, a przynajmniej kiedyś poczuł tego „stwora”. Jak sobie z nim poradzić i jak można do niego podejść podpowiada książka „Pokonaj stres z Kaizen”.                 Początkowo podchodziłam ze sporym dystansem do tejże pozycji. Okazało się jednak, że wpadła w moje łapki w odpowiednim momencie. I pomogła mi nabrać dystansu do pewnych spraw.

kilka ciekawych miejsc w sieci :)

Pomiędzy recenzjami   pomyślałam, że wspomnę o kilku miejscach w sieci, które wydają mi się z różnych względów ciekawe i mogą niektórych z Was zainteresować.

Recenzja. Lodro Rinzler "Przychodzi Budda do baru"

Lodro Rinzler „Przychodzi Budda do baru. Pokoleniowy przewodnik życiowy”                   Oryginalnym tytułem pozycji „Przychodzi Budda do baru” jest: „The Buddha Walk sinto a Bar: A Guide to Life for a New Generation”. Jest to przystępnie napisana książka odwołująca się do buddyzmu szambali.

Recenzja. Katarzyna Żbikowska "Mapy myśli w biznesie"

Katarzyna Żbikowska „Mapy myśli w biznesie. Jak twórczo i efektywnie osiągać cele za pomocą mind mappingu”                   W dzisiejszych czasach mapy myśli stały się dość powszechnie używanym pojęciem, zagadnieniem. Jednak jak powinno się je robić? Z tym zagadnieniem już jest gorzej. Słyszymy o tej technice czy w radiu czy na różnorakich kursach jednak jak możemy wprowadzić ją w nasze życie? Zastosować ją w nim?                 Odpowiedzi i podpowiedzi dotyczące różnych zagadnień powiązanych z mapami myśli można znaleźć chociażby w książce Katarzyny Żbikowskiej „Mapy myśli w biznesie”. Choć tytuł odnosi się do pewnego określonego działu – to znaczy biznesu – to jednak zawarte w niej informacje wykorzystać można również w naszym codziennym życiu (chociażby podczas nauki czy robienia jakiś notatek).

Recenzja. Maciej Wielobób "Medytacja w życiu codziennym"

Obraz
Maciej Wielobób „Medytacja w życiu codziennym. Ścieżki praktyki w sufizmie uniwersalnym”                 „Medytacja w życiu codziennym” to pozycja, która nie tylko zawiera wiadomości dotyczących tytułowej medytacji ale również zawiera wiele informacji dotyczących sufizmu (to pojęcie na okładce się nie pojawia).                 Główną tematyką staje się w tej pozycji „sufizm uniwersalny”. A przynajmniej takie jest moje odczucie. Głównym zagadnieniem sufizm a dopiero do tego zawarta w głównym tytule (umieszczonym na okładce) medytacja.

kilka słów o "Kompasie zen"

Obraz
"Compass of zen" Zen Master Seung Sahn. Fareword by Stephen Mitchell O „Kompasie zen” już kiedyś tu wspominałam (oto link do wcześniejszego wpisu-> http://swiatairi.blogspot.com/2013/02/buddyzm.html ). Pomyślałam jednak, że temat został właściwie tylko dotknięty i warto o nim wspomnieć ponownie.

Recenzja. Mariusz Włoch "Władca Języków"

Mariusz Włoch „Władca Języków czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą”                   „Władca Języków” autorstwa Mariusza Włocha ukazuje nam, że tak naprawdę każdy z nas może nauczyć się języka obcego. Pozwala nam zrozumieć co stoi nam na drodze ku osiągnięciu celu jakim jest nauczenie się go. A wszystko to w przystępny i zabawny sposób.

Recenzja. Jego Świętobliwość Dalajlama "O Współczuciu"

Obraz
Jego Świętobliwość Dalajlama, redakcja dr Jeffrey Hopkins, „O Współczuciu. Jak osiągnąć spokój wewnętrzny i zbudować lepszy świat”                   Książka „O Współczuciu” jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, przypomina trochę zeszyt A5. Nie jest również zbyt „gruba” ma około 120 stron. Jest w twardej okładce co sprawia, że jest trochę bardziej trwała. Reasumując nadaje się całkowicie do noszenia w damskiej torebce i czytania na przykład podczas podróży pociągiem czy autobusem albo gdzieś w kolejce bądź gdy na coś czekamy.

Recenzja. Marci Shimoff, Carol Kline „Sekret szczęścia"

Marci Shimoff, Carol Kline „Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości”                   Tym razem w moje łapki wpadła książka dotykająca tematu szczęścia a mianowicie „Sekret szczęścia”, autorki tejże pozycji to: Marci Shimoff i Carol Kline. Moim pierwszym wrażeniem po przewertowaniu kartek tejże publikacji było to, że trochę smutno wygląda. Na takie moje odczucia wpłynęło między innymi: brak kolorowych rysunków – pozostawały one w tonacji tabel etc. (dominują tu nazwijmy to odcienie szarości, kolor ten występuje w różnym wydaniu), do tego wstążka/zakładka jest w ciemnobrązowym kolorze. Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że zbyt poważnie i właśnie tak jakoś smutno to wygląda.

Recenzja. Rajiv Mehrotra, „Rozmowy z Dalajlamą. O życiu, szczęściu i przemijaniu”

Obraz
Rajiv Mehrotra, „Rozmowy z Dalajlamą. O życiu, szczęściu i przemijaniu”                  Tym razem przyszło mi zabrać się za lekturę pozycji: „Rozmowy z Dalajlamą. O życiu, szczęściu i przemijaniu”. Jak już sam tytuł nam podpowiada książka ta powstała na podstawie rozmów z Jego Świętobliwością Dalajlamą, odbywały się one od 1982 do 2008 roku. Tytuł oryginału to: „All You Ever Wanted To Know From His Holiness The Dalai Lama On Happiness, Life, And Living”.

Recenzja. Maciej Wielobób "Psychologia Jogi"

Maciej Wielobób, „Psychologia Jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego” Pozycja autorstwa Macieja Wielobób przybliża różne zagadnienia związane z Jogą. Punktem wyjścia do różnych rozważań są tutaj Jogasutry Patańdźalego. Można dzięki tej książce zauważyć, co dla niektórych może być zaskoczeniem, że joga to nie tylko wykonywanie różnych „ćwiczeń” ale coś więcej za tym się kryje.

komunikat + w sprawie: tarot a literatura o nim…

Obraz
Witam, Postanowiłam jednak w tym Nowym Roku wrócić i coś wstawić ;)