Kamienie i minerały. Kalcyt żółty Kalcyty określa się jako minerał z gromady węglanów, węglan wapnia. Intensywność jego koloru może się wahać od jasnożółtego do głębokiego cytrynowożółtego.
Karolina Wasielewska „Workbook Ślub i Wesele. Samodzielna organizacja – bez straty czasu i pieniędzy” Workbook to odpowiedź na potrzeby przyszłych Pań Młodych. Skierowany do osób potrzebujących wsparcia i podpowiedzi dotyczących organizacji ślubu i wesela. Swoisty planer z podpowiedziami, wskazówkami oraz „polecajkami” (znajdują się one na końcu publikacji).
Kamil Zieliński „PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” Tym razem miałam sposobność przejrzenia się 50 zjawiskom psychologicznym, które wpływają na ludzkie życie w jednej książce. Ciekawi co kryje w sobie publikacja? I jak ją odebrałam? Chcecie wiedzieć komu może się przydać? Wytwór Kamila Zielińskiego to jedna z lepszych książek jakie czytałam w tym roku.
Geoffrey Hindley „Saladyn. Pogromca krzyżowców” Jedną z pierwszych inspiracji do przyjrzenia się okresowi historii, w którym żył Saladyn było „Królestwo niebieskie” (Orlando Bloom jako Balian z Ibelinu, Eva Green jako Sybilla; reżyser: Ridley Scott). Nigdy nie podchodziłam do tego filmu jako do czegoś odwzorowującego to co działo się w XII w. może dlatego na tyle mi się on spodobał, że gdy zobaczyłam pozycję o Saladynie od razu ją „przytuliłam” i z ciekawością zajrzałam do środka.
Adam Wierzbicki „Tajemnice sieci” „Tajemnice sieci” to książka przeznaczona dla dzieci w wieku 9 – 13 lat. Ze względu jednak na rozwój różnych technologii pewne informacje mogą przydać się także starszym i trochę młodszym odbiorcom (choć Ci pierwsi pewnie woleliby trochę inny sposób przekazania informacji).
Tolerancja, czarownice i inne Koniec października i początek listopada wiąże się z wieloma „świętami”. Zaliczyć do nich można: 1 listopada – Wszystkich Świętych 2 listopada – Dzień Zaduszny Ale również bywają bądź bywały obchodzone: - Samhain – sabat wiccan, - słowiańskie Dziady jesienne, - Halloween.
Jane Austen „Persuasion” „Persuasion” to pierwsza pozycja autorstwa Jane Austen, którą przeczytałam... ale nie oglądałam bądź nie pamiętałam żadnej jej ekranizacji.
Elizabeth Stanley „Twoje okno tolerancji. Okiełznaj stres i zregeneruj się po urazach psychicznych” „Twoje okno tolerancji” to wyjątkowa publikacja dotykająca bardzo ważnych i trudnych tematów. Tolerancja nie jest tu użyta w swym "socjologicznym znaczeniu", ale jako coś wewnętrznego.
Powrót do natury – rzecz o kasztanach W pewnym wierszu napisano, że „jesienią sady się rumienią” (Maria Konopnicka "Jesienią")…, ale z jesienią może nam się kojarzyć wiele różnych rzeczy. Jedną z nich mogą być kasztany (matury – one kwitną, jesień – na ziemie spadają brązowe ‘bryłki’ 😉 ). To właśnie ich dotyczy dzisiejszy wpis.
Deepak Chopra „Kompletna medytacja. Trening przebudzonego życia” „Kompletna medytacja” to kolejna pozycja, która wyszła spod ręki autora bestsellerów „New York Timesa” (Deepak Chopra). Ciężko o nim nie usłyszeć, choć nie trzeba jego twórczości lubić. Warto jednak chociażby coś o nim wiedzieć by samemu móc wyrobić sobie o nim zdanie.
Paulina Mechło, Olga Geppert „Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni” Ku pamięci… dzisiaj o pamięci 😉 „Trenuj swój intelekt” to pozycja w niewielkiej części do przeczytania, przede wszystkim składa się z ćwiczeń do wykonania.
Moda, ubrania, stylizacje i inne Różnie podchodzi się do tematu ubrań, czy stylizacji. Jedni podążają za tak zwaną modą, inni szukają swojego osobistego stylu. Jeszcze inni starają się łączyć te dwie ścieżki.
Viva l'Italia! 😉 2021 r. wydaje się być włoskim rokiem. Łatwo więc może pojawić się iskra, która może skierować naszą uwagę właśnie w tę stronę - Włoch i języka włoskiego. Dlaczego włoski rok?
Magdalena Kuszewska „Dobre nawyki. Zakochaj się w życiu na nowo” „Dobre nawyki” to pozycja pełna propozycji nawyków do wprowadzenia do życia czytelnika.
Łada Drozda „Jak to powiedzieć? Rozmawiaj z odwagą, życzliwością i zaangażowaniem” „Jak to powiedzieć?” to książka o komunikacji, a właściwie głównie o rozmowach bo słowa ‘komunikacja’ autorka nie darzy zbyt dużą sympatią.
Monika Janiszewska, Adriana Klos „Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie” „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu” – słyszeliście, te słowa prawa? Kłamstwo jest złe. Tak. Ale jeszcze trudniejsze i mogące przynosić nieraz mało widoczne na pierwszy rzut oka negatywne skutki jest okłamywanie samego siebie. I to o nim przede wszystkim jest ta książka.
Agatha Christie „Zagadka Błękitnego Ekspresu” „Zagadka Błękitnego Ekspresu” to kolejna książka Agaty Christie z jaką miałam do czynienia. Jak myślicie spodobała mi się? Polecam ją? Na blogu znajdziecie wpisy dotyczące książek autorki, a mianowicie: - Agatha Christie „Tajemnicza historia w Styles” , - Agatha Christie „Wczesnych sprawach Poirota” , - Agatha Christie „Kot wśród gołębi” .
Dr Kelly McGonigal „Siła Aktywności” „Siła aktywności”, czyli ‘Jak wzmocnić ciało, przywrócić nadzieję, znaleźć odwagę i naprawić relacje’. Tak. Na szczęście to nie jest tylko pochwała bycia w ruchu, ćwiczenia i uprawiania sportu.
Glennon Doyle „Nieposkromiona” „Nieposkromiona”, czyli zgodnie z oryginalnym tytułem: „Untamed” to bestseller „New York Timesa”. Pozycja głównie skierowana do kobiet i mówiąca o kobietach (poprzez wydarzenia z życia autorki). Inspiruje do wyjścia z "klatki" i bycia sobą.
Katarzyna Simonienko „Nerwy w las. Jak odnaleźć spokój i radość” Kiedyś las był naszym naturalnym środowiskiem. Katarzyna Simonienko podkreśla to wielokrotnie na stronicach swojej książki – „Nerwy w las”. Ciężko jest się z tym nie zgodzić. Las kiedyś był czymś normalnym dopiero później ludzie zaczęli go wycinać i odcinać się od niego.
Terry Pratchett „Czarodzicielstwo” Część cyklu o tytule „Świat Dysku”. Przełożył: Piotr W. Cholewa Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Tytuł oryginału: „Sourcery” Copyright oryginału z 1988 r. Wydania polskiego, które trzymałam w swoich rękach z 2021 r.
Serialowo Witajcie, Pomału do Was wracam… jeszcze nie wiem na jakich warunkach. Na razie jeszcze nie będą to cotygodniowe wpisy. Tak więc nie znacie dnia ani godziny 😉😀. Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma ciekawostkami.
Tekst pierwotnie opublikowany na drugim blogu. Ten jednak na tę chwilę jest „ukryty”. W poście „ Chwila zatrzymania. Zaduma. ” zostawiałam do niego link… W odświeżonej formie wstawiam więc go tutaj byście mogli się z nim zapoznać... szczególnie, że nie wiem czy ten drugi blog przestanie być "ukryty" (i jeśli tak to kiedy). Czas powstania pierwotnej wersji tekstu: 21/22.07.2017 r.
Mat Auryn „Moc Czarownicy. Uwolnij i wzmocnij swój magiczny potencjał” Pozycja zawiązana z ezoteryką i czarostwem. Odrobinę także z pracą nad sobą i rozwojem a także religioznawstwem.
Pauza Czasami po prostu nie jest tak jak według nas powinno być... Czasami po prostu potrzebujemy czasu by się zregenerować... Czasami po prostu warto się zatrzymać i przyjrzeć się pewnym sprawom, problemom i naszym myślom... Czasami po prostu...
Dale Carnegie & Associates „Słuchaj! Sztuka skutecznej komunikacji” Kojarzycie sytuacje kiedy coś mówicie a Wasz rozmówca w odpowiedzi mówi o czymś zupełnie innym? A może Wam się zdarzyło tak komuś odpowiedzieć? Może to ciekawy pomysł do wykorzystania w scenariuszu, ale w "zwykłym życiu" nie jest zbyt przyjemne. Bez prawidłowej komunikacji ciężko funkcjonować w społeczeństwie. Na tę umiejętność składa się wiele elementów. Jednym nich jest słuchanie, o którym między innymi mówi pozycja „Słuchaj! Sztuka skutecznej komunikacji”.
Oren Jay Sofer „Powiedz, co myślisz. Uważność w sferze porozumienia bez przemocy” Na okładce przeczytamy jeszcze: „Jak mówić własnym głosem. Wypowiadać się w autentyczny sposób i uważnie słuchać”. Innymi słowy książka dotycząca komunikacji. Szukacie czegoś by podszlifować swoje umiejętności dotyczące komunikacji? Zastanawiacie się czy ta pozycja w czymś może Wam pomóc? Ta recenzja jest dla Was. 😊
Jane Austen „Sense and Sensibility” Dzisiaj na chwilę zatrzymamy się przy „Rozważnej i romantycznej”. 😊 Piszę w liczbie mnogiej bo mam nadzieję, że przeczytacie niniejszy wpis a tym samym dołączycie do mnie w podróży do innych realiów.
Christopher L. Heuertz „Święty Enneagram. Znajdź swoją ścieżkę duchowego rozwoju” Przedmowa: Richard Rohr Przekład: Wojciech Usarzewicz Enneagram to jeden z systemów dotyczących typów osobowości. „Święty Enneagram” ukazuje różne aspekty tego podziału. Spoglądając na niego głównie z duchowej perspektywy.
Lewis Carroll „Alice nel Paese delle Meraviglie” “Alicja w Krainie Czarów z podręcznym słownikiem włosko – polskim” „Alicja w Krainie Czarów” po włosku. Właściwie więc nie mam się o czym rozpisywać. Historia małej Alicji, która dostała się do Krainy Czarów. Jednak w kilku zdaniach chcę wspomnieć o tym wytworze.
W świecie Minimalizmu. Podsumowanie Minimalizm jako sposób życia staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej źródeł odnosi się do tego pojęcia. Hasło to pojawia się w różnych miejscach i w przeróżnych kontekstach. Czym on jednak właściwie jest? Czemu się „przeciwstawia”? Jak można go wprowadzić do własnego życia? Co ma on nam właściwie dać? Ciekawi? Przyjrzyjmy się bliżej tej koncepcji.
Imbolc, siostrzeństwo… Na dzisiejszy wpis miałam kilka różnych pomysłów… dlatego też trochę trwało zanim usiadłam do pisania i przygotowania go. Ale udało się go stworzyć 💫😇 i oto on jest... Zapraszam do lektury 😀.
Wolność Rozważań kilka wróbelka… Witajcie ćwirki 😊 😉 Przepraszam… nie mogłam się powstrzymać 😉 😘 . Jak minęły Wam pierwsze tygodnie 2021 r.? Mam nadzieję, że pozytywnie… a jeśli nie to, że chociaż byliście w stanie dostrzec też te bardziej pozytywne rzeczy pośród wszystkich innych.