Recenzja. P. Mechło, O. Geppert „Trenuj swój intelekt”

Paulina Mechło, Olga Geppert „Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni”

 

Ku pamięci… dzisiaj o pamięci 😉

 

            „Trenuj swój intelekt” to pozycja w niewielkiej części do przeczytania, przede wszystkim składa się z ćwiczeń do wykonania.

 

            Być może wstęp nie był zbyt błyskotliwy. No cóż, tak też bywa. Życie… 😉 Co do samej książki…

Pozycja została podzielona na 31 dni oraz Wstęp i Rozwiązania. Każdego dnia mamy odrobinę „teorii” wprowadzenia do zagadnień, z którymi związane są ćwiczenia do wykonania na dany dzień oraz same zadania. Do części z nich Rozwiązania znajdują się na końcu publikacji. Nie do wszystkich ze względu na ich charakter.

 

Ćwiczenia są różnorodne i pobudzają szare komórki. Są na różnym poziomie trudności (jedne mogą wydać się łatwe, inne zaś mogą sprawiać trudności). W końcu są one po to by rozwinąć naszą pamięć, koncentrację, kreatywności i uważność. Niektóre są z pogranicza psychologii, rozwoju osobistego i coachingu, dotyczą np. szczęścia oraz tego jak my je postrzegamy (co może być uznane za plus, ale także i minus publikacji, część odbiorców niekoniecznie tego będzie szukać w książce dotyczącej pamięci i koncentracji), inne wymagają dodawania, zapamiętywania czy rysowania.

 

Copyright z 2021 r. Helion S.A., Sensus. Ostatnia numerowana stronica została określona jako: 271. Czcionka czytelna i raczej z tych większych. Wygodna dla osób w różnym wieku.

 

+ wprowadzenie do zadań na dany dzień, różnorodność ćwiczeń

Nie jest to pozycja tylko z ćwiczeniami do wykonania. Niektóre z nich skłaniają do przemyślenia własnego życia i tego czym w nim się kierujemy czy jak definiujemy pewne ważne terminy np. szczęście.

 

Pozycja może przydać się osobom w różnym wieku chcącym rozruszać swoje szare komórki. Jeśli szybko się denerwujemy, jesteśmy w gorącej wodzie kompani niektóre zadania mogą stać się jeszcze większym wyzwaniem. Być może wtedy (bądź w przypadku kiedy mamy bardzo mało czasu) warto zacząć od robienia np. tylko jednego ćwiczenia w danym dniu. Nie wszystkie zadania będą nam się też podobać, możemy mieć przy nich różne pytania typu „a po co mi coś takiego” w takim wypadku, gdy coś całkowicie będzie nie zgodne z odbiorcą/wypełniającym zawsze można ominąć dane ćwiczenie i np. wrócić do niego gdy będziemy mieli lepszy nastój 😊.

 

Rozwiązywanie tego typu zadań, które zawarto w publikacji nie powinno w niczym zaszkodzić a może pomóc rozruszać nieużywane "zakątki mózgu". Taki dodatek do… np. krzyżówek 😉.

 

Podobne pozycje, o których wspominałam:

Paulina Mechło „SuperPamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia, neurorozrywki”,

Recenzja. Charles Phillips „Pamięć doskonała! 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko”,

Recenzja. Charles Phillips „Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę”,

Recenzja. Charles Phillips „Trening Mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli”.

 

Pozdrawiam,

Airi

 

Powodzenia w życiowych poszukiwaniach 🐾

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dwie drogi

Recenzja. Arthur C. Brooks „Odkrywanie nowej mocy"

Wielcy nie tacy wielcy