piątek, 11 grudnia 2015

Recenzja. Charles Phillips „Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę”

Charles Phillips „Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę”

 

            Oryginalny tytuł „Treningu mózgu” to „Brain-Balance Workout”. Jest to niewielka książeczka, publikacja o niezbyt dużych rozmiarach za razem jeśli chodzi o jej grubość jak i „wielkość”.


            Jest to kolejna pozycja autorstwa Charlesa Phillipsa dotycząca treningu mózgu z jaką miałam do czynienia. W odróżnieniu od „Pamięci doskonałej!” kolorem dominującym tutaj jest zieleń. Jest to publikacja bardziej przystępna od wspomnianej książki i odrobinę mniej kolorowa.

            W Łamigłówkach odnaleźć można różne porady co jest plusem tejże pozycji. Jednocześnie jednak czegoś mi w niej brakuje, swoistego dopowiedzenia niektóry rzeczy – sprecyzowania danych zadań, na przykład dobrze to widać  Teście Umysłowym nr  1 (podobna zresztą sytuacja jest w Teście Umysłowym nr 2) gdzie pierwsze zadanie (Wśród kwiatów) zaczyna się bez swoistej treści zadania, która jest tak wpleciona w to wszystko, że może powodować dezorientację odbiorcy. Niby jest pewien wstęp do tego testu jednak wydaje się to trochę niedookreślone.

            Publikacja jest ciekawa i z pomysłem. Co jej się chwali. Wygląda schludnie a jej nie tylko białe stronice powodują, że miło się do niej zagląda. Dzięki niej odbiorcy może się udać określić, która z jego półkul mózgowych jest tą dominującą. Na końcu znajduje się również oprócz notki O autorze Dodatkowe źródła (książki, gry, artykuły czy strony www).

            Kolorowa choć właściwie czarno – biało – szaro – zielona, nie za wielka – łatwo można ją ze sobą wziąć czy to do jakieś kolejki czy by wypełniła czas podczas podróży. Bardziej przystępna niż „Pamięć doskonała!”. Niby prosta lecz i trochę skomplikowana.

Powodzenia dla tych, którzy podejmą próbę zmierzenia się z nią,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz