sobota, 5 grudnia 2015

Recenzja. Charles Phillips „Pamięć doskonała! 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko”

 Charles Phillips „Pamięć doskonała! 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko”            „50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko” to publikacja, która może być za razem bardzo pożyteczna jak i nie odpowiadająca każdemu śmiertelnikowi.
           
            Sam test sprawdzający pamięć odbiorcy może być takim punktem, który może zadziwić a nawet zniechęcić czytelnika. Ale może zacznijmy od początku. Publikacja jest kolorowa, przyjemna dla oka. A nawet może przypominać jakieś książki dla dzieci, przywodzić różne wspomnienia z dzieciństwa, wprowadzić to może w specyficzny nastrój. Wstęp zawiera różne informacje odnoszące się do pamięci i zapamiętywania czy pamiętania. Cała pozycja zawiera różnorakie wskazówki związane z zapamiętywaniem m.in. w części z Odpowiedziami.

            Ogólnie jest to ciekawa pozycja z różnymi interesującymi „pomysłami”, odstraszać mogą jednak chociażby niektóre pytania/zadania w części dotyczącej oceny własnej pamięci gdzie na przykład należy zapamiętać imiona faraonów ze starożytnego Egiptu.

            „Pamięć doskonała!” to niewielka publikacja z 50 łamigłówkami oraz testami sprawdzającymi pamięć czytelnika. Ładna i niekoniecznie łatwa.

Tym, którzy podejmą wyzwanie życzę Powodzenia,
Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz