środa, 16 grudnia 2015

Recenzja. Charles Phillips „Trening Mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli”

Charles Phillips „Trening Mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli”

 
                Oryginalnym tytułem „Treningu Mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli” jest „Brain – Balance Booster”, zdecydowanie jest on krótszy od polskiego odpowiednika. Sama publikacja z łatwością zmieści się do średniej damskiej torebki. Nadaje się do brania ze sobą również w podróże (chyba że się kieruje pojazdem).


                Pozycja nie jest ani gruba ani wielka. Przypomina sobą trochę zeszyt A5, czy książeczki dla dzieci. Kolorystyka podobna do „Treningu Mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę” tylko zamiast zieleni jest tu kolor fioletowy.

                Książka składa się z Wstępu, Testu Umysłowego nr 1, Ankiety, Testu Umysłowego nr 2 ale również z Odpowiedzi jak również zawiera informacje o Dodatkowych źródłach (książkach, stronach www) i informacje o autorze publikacji.

                Czcionka jest czytelna, jedynie przy niektórych „łamigłówkach” dla niektórych czytelników mogłaby być trochę większa. W końcu o swoją pamięć dbają ludzie w różnym wieku oraz mogą być osoby z na przykład wadami wzroku, czy po prostu mające zmęczone oczy. Warto wówczas by nawet w takich przypadkach odbiorca mógł swobodnie się „poruszać” po „łamigłówkach”. Ogólnie rzecz biorąc jednak książka jest czytelna i przejrzysta. Do tego odrobina fioletu ładnie się komponuje z szarościami, czernią i bielą.

                Z trzech pozycji autorstwa Charlesa Phillipsa, które miałam przyjemność trzymać w swych rękach i recenzować ta wydaje się najbardziej przystępna. Najmniej narzucająca. Wciąż jest to połączenie prostoty z nutką skomplikowania, jednak myślę, że gdy chodzi o naszą pamięć czy równowagę między różnym sposobem rozwiązywania problemów warto spróbować porozwiązywać przeróżne łamigłówki. Bo cóż możemy stracić?

Pozdrawiam każdego kto podejmie się wyzwania, powodzenia,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz