Recenzja. Kathryn Kellogg „Zero waste"


Kathryn Kellogg „Zero waste. 101 sposobów na życie w zgodzie z naturą”


            Ruch zero waste jest rozpowszechniany przez różne osoby i media. Książka Kathryn Kellogg ukazuje jak można założenia tego ruchu wprowadzić do naszego życia.


            Pozycja rozpoczyna się krótkim wskazaniem z czym wiąże się ruch, co było powodem jego powstania oraz jak się on łączy z życiem w zgodzie z naturą i minimalizmem. Ukazuje także, że zmiana chociażby w zachowaniu i postępowaniu jednej osoby ma znaczenie.

            Publikacja składa się z 10 rozdziałów ukazujących jak można zasady omawianej „filozofii” wprowadzić do życia odbiorcy w różnych jego aspektach, dziedzinach np. kuchnia i gotowanie; praca, szkoła, jedzenie poza domem. Autorka wskazuje, że najważniejsze jest działanie, podejmowanie lepszych wyborów. Ukazuje, że ważne jest odnalezienie w swym życiu i podążaniu drogą zero waste równowagi. Bez której ciężko jest właściwie i zdrowo funkcjonować.

            „Zero waste” to pozycja ciekawa, niektóre podawane tu propozycje mogą jednak wydać się po prostu dziwne. Inne zaś zupełnie nie zgodne ze światopoglądem jednostki – nie wiem ile osób zdecydowałoby się „przemienić” prochy bliskiej osoby w diament.

            Pozycja zawiera więc zarazem ciekawe informacje i wskazówki jak również takie, które nie przypadną do gustu każdemu, ale warto się nad nimi zastanowić. Niektóre nie będą pasować do życia odbiorcy, a mogą się znaleźć też takie, które odbiorca już stosuje a nawet nie wiedział, że można takie zachowanie łączyć z ruchem zero waste.

- niektóre informacje niekoniecznie przystosowane do polskiego rynku
+ temat, wskazówki

            Czy polecam? Jeśli chcecie więcej wiedzieć o ruchu i poznać przykładowe sposoby jak wprowadzić jego założenia do własnego życia jak najbardziej można zastanowić się nad zakupem tej publikacji. Warto też wspomnieć, że autorka jest rzeczniczką „National Geographic” i promuje życie bez plastiku.

Pozdrawiam,
Airi



Powodzenia w życiowych poszukiwaniach 🐾

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dwie drogi

Recenzja. Arthur C. Brooks „Odkrywanie nowej mocy"

Wielcy nie tacy wielcy