poniedziałek, 13 maja 2013

Notka. Dot. "obudź swoją kreatywność" D.Gmitrzak


Z takich i innych względów poniżej przedstawiam jeszcze kilka słów o pozycji Pani Dagmary Gmitrzak :>


„Obudź swoją kreatywność” Dagmary Gmitrzak jest pozycją, która na swych około 200 stronach porusza dość ciekawą tematykę, pozostając przy tym przystępnie napisaną.
                Oprócz tematów związanych bezpośrednio z kreatywnością znajduje się tu również problematyka powiązana pośrednio z tematem. Można znaleźć tu chociażby krótkie informacje o: czakrze korzenia, czakrze krzyżowej, jak również czakrze splotu słonecznego, serca, gardła, czołowej i korony. A nawet spróbowano przedstawić tu której z czakr przyporządkowane są jakieś pewne, wybrane  zawody. Co jest swego rodzaju interesującą ciekawostką.
                Znajdują się tu także różne przykłady ćwiczeń, które można wykonać. Dodatkowo znaleźć tu można chociażby porównanie faz twórczych do pór roku. Jak również wskazane zostały przykłady co może blokować twórczy potencjał. To wszystko zaś zostało zaś okraszone różnymi cytatami.
                Wszystko to sprawia, że książka ta jest ciekawą lekturą. Choć może nie wszystkim się spodoba w 100% i będą mieć do niej jakieś ‘ale’. Tak czy inaczej można znaleźć tu sporo ciekawych informacji, nawet jeśli temat kreatywności nas jakoś specjalnie nie „pociąga”. Poprzez np. odniesienia do tez wywodzących się z nauk psychologicznych może zachęcić osoby zainteresowane tym obszarem wiedzy do jej przeczytania.Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz