sobota, 8 czerwca 2013

Recenzja. Austin Kleon – „Twórcza kradzież. 10 przykazań kreatywności”


                Książka, a właściwie, ze względu na jej wielkość, książeczka „Twórcza kradzież. 10 przykazań kreatywności” autorstwa Austina Kleon’a jest książką dość ciekawie skonstruowaną. Znajduje się tu wiele ciekawych cytatów a także treść okraszona została licznymi ilustracjami/rysunkami.

                Jest to pozycja niewielkiej wielkości a także stosunkowo nie za gruba, niezbyt obszerna. Zawiera jednak dość ciekawe spojrzenie na temat kreatywności a także podejścia artysty, w szerokim tego słowa znaczeniu, do otaczającego go świata „realnego” jak i do świata książek, muzyki etc.

                Nie ze wszystkimi stwierdzeniami osobiście się zgadzam, niektóre są ciekawe, inne zaś przedstawione poglądy wydają słuszne. Słusznym wydaje się na przykład, że warto ze sobą nosić notatnik i coś do pisania, w końcu nigdy nie wiadomo gdy coś ciekawego przyjdzie do głowy a wówczas warto od razu to coś zapisać zanim się o tym zapomni. Niektóre podawane wskazówki wydają się wręcz kontrowersyjnymi i nieraz na samym początku trudnymi do zaakceptowania. Jednak w pewnym sensie coś z prawdy w sobie mają.

                Jedna osoba bez czytania tej pozycji, tylko na podstawie wertowania stronic „Twórczej kradzieży” i czytając tylko kilka wypowiedzi uznała, że książka ta jej się nie podoba. Stwierdziła też, że zbyt dużo jest tu dodatków, „wszystkiego innego” oprócz samej treści, która jest bardzo skondensowana.  

Pozycja ta ma swoje lepsze i gorsze strony, nie każdemu musi się spodobać. Sam sposób przekazu różnych danych jest dość specyficzny i nie każdemu może on przypaść do gustu. Jednak mogą znaleźć się również takie osoby, które uznają ją za rewelację, wspaniałą i pouczającą książkę.


Pozdrawiam,

Airi

1 komentarz:

  1. Hej Airi :) . Myślę ,że warto zajrzeć do tej ksiązki gdy kogoś ciekawi kreatywność lub od tak dla czystej ciekawości. Mnie osobiście już sam tytuł przekonał, aby dowiedzieć się co też kreatywnego kryje ta książka.
    Pozdrawiam Seniram ;)

    OdpowiedzUsuń