sobota, 14 czerwca 2014

kilka słów o książce "Wicca" - Agnieszka Moimira Antonik

Agnieszka Mojmira Antonik „ Wicca. Religia czarownic dla tych, którzy chcą wiedzieć i zrobić pierwszy krok, by doświadczyć”

Tym razem pomyślałam, że napiszę kilka słów o książce "Wicca" autorstwa Agnieszki Mojmiry Antonik. :)

Książka fajnie wygląda, zarazem jej okładka jak i to co znaleźć możemy we wnętrzu książki. A są tu różne rysunki/zdjęcia, kolorowe tabele. Ciekawy jest również projekt stron tytułowych (szablonów do nich) do poszczególnych rozdziałów.

Fajny pomysł na nazwanie poszczególnych rozdziałów, co ma swe przełożenie w ciekawym brzmieniu spisu treści.

Dla ciekawych na stronicach tej książki można zleźć małą wzmiankę o…. wiedźminie :>

Podkreślono, że informacje tu zawarte są swoistym przedstawieniem tematu z własnej perspektywy więc ktoś inny mógł pewne rzeczy inaczej opisać – dobrze, że coś takiego się tu znalazło.

Część informacji tu zawartych miałam wrażenie, że gdzieś już czytałam w internecie, a żadnych odnośników nie było… może to zastanawiać.

Nie jest to też książka dla wszystkich… choć oprócz osób chcących czegoś się dowiedzieć o wicca może zainteresować czy zaciekawić fanów serialu „Charmed” („Czarodziejki”). Część tematów czy rzeczy lub rekwizytów kojarzyły mi się właśnie z tym serialem (mam nadzieję, że nikt się nie obrazi przez takie a nie inne me skojarzenie).


Spora ilość i to kolorowych ilustracji, przyjemny sposób przekazania treści pozycji sprawia, że jak ktoś już się zdecyduje na tę lekturę może nie czuć się całkowicie zawiedziony.P.S. zaznaczam, że na temacie wicca się nie znam, więc patrzę na nią oczami laika chcącego się czegoś dowiedzieć a nie mającego wiedzy wstępnej. Ocena osoby już trochę obeznanej w temacie mogłaby być inna.


Pozdrawiam serdecznie,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz