poniedziałek, 2 czerwca 2014

Recenzja. Dr Jan Pokrywka, Filip Żurakowski „Na Zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”


Dr Jan Pokrywka, Filip Żurakowski „Na Zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”                Książka dr Jana Pokrywki i Filipa Żurakowskiego może zainteresować wiele osób. Związane jest to z tym, że zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularnym tematem i ludzie poszukują różnych informacji powiązanych z nim. Stąd ta publikacja może takie osoby zainteresować.


                W „lekturze” tej oprócz nazwijmy to normalnego tekstu znajdziemy również różne przepisy, które mogą zainteresować część z czytelników. Ponadto są tu również takie „wyróżnienia” jak: Wprowadź to w życie czy Czas na refleksję. Znajdują się tu także różne Rysunki.

                Znaleźć tu można wiele ciekawych informacji między innymi o oleju lnianym czy magnezie. Odnaleźć tu można również informacje, które godziny snu są najbardziej ważne, wartościowe.

                Może nie ze wszystkim czytelnik będzie się zgadzał, nie znaczy jednak, że nie można ich wypróbować czy się nad nimi zastanowić. Być może nie wszystko tu prezentowane od razu należy przyjmować bez przemyśleń, sprawdzenia, ale uważam, że sporo tu zawartych uwag mogą mieć spory związek z prawdą czy warte są spróbowania.

                Reasumując „Na Zdrowie!” jest bardzo ciekawą lekturą, którą przyjemnie się czyta, chwilami jedynie może przeszkadzać używana terminologia. Użycie jej jest jednak zrozumiałe ze względu na wchodzenie na tematy powiązane z biologią, odżywianiem, związkami zawartymi w pożywieniu. Różne tematy są analizowane pod różnym kontem, pozwalając je lepiej zrozumieć.

Mnie osobiście wytwór ten przypadł do gustu, mogłam się dowiedzieć sporo rzeczy, których wcześniej nie wiedziałam. Miałam również możliwość porównania tego co słyszałam z różnych źródeł na przykład o oleju lnianym z tym co zostało tu zawarte, opisane.
Pozdrawiam serdecznie :)

3 komentarze:

  1. Hej;) Zapowiada się ciekawa książka o tym jak się odżywiać i jakie składniki ma poszczególne pożywienie.Seniram;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za komentarz Seniram :) Mam nadzieję, że książka Ci się spodoba i odpowie Twoim oczekiwaniom. Choć nie jestem pewna czy odpowie Ci dokładnie na pytanie "jakie składniki ma poszczególne pożywienie", zależy co dokładnie pod tym stwierdzeniem chciałeś przekazać. Pozdrawiam i zapraszam do dalszego zaglądania i komentowania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za recenzję, jest bardzo konkretna! Więcej informacji na temat książki można też znaleźć na stronie http://nazdrowie.drpokrywka.pl

    OdpowiedzUsuń