czwartek, 20 listopada 2014

Recenzja. Dagmara Gmitrzak „Trening Jaguara"

Dagmara Gmitrzak „Trening Jaguara.  Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele”

 
            „Trening Jaguara” to książka przypominająca swym rozmiarem zeszyt A5 i ma około 130 stron. W środku zaś popatrzeć można na ilustracje autorstwa Dominiki Gmitrzak – rysunki jaguarów.


            Książka Dagmary Gmitrzak może spodobać się ludziom chcącym popracować nad swoją pewnością siebie jak również tym, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o jaguarach, pisanych tu z wielkiej litery. Na przykład jakie cechy się mu przypisuje.

            Znaleźć tu można małe błędy w druku, ale jest ich niewiele i nie są jakimś większym problemem. Przykładem może być chociażby brak spacji pomiędzy wyrazami.

            Są tu różne ćwiczenia, jak również części zwane „Praktyka”. Odnaleźć tu można również różne inspirujące cytaty. Mnie osobiście spodobał się na przykład taki oto tekst: „Musisz uwierzyć, że jesteś tu z jakiegoś powodu. Musisz uwierzyć, że to Ty możesz coś zmienić i musisz uwierzyć, że znajdziesz swoją drogę!” (James Weeks, „Across the King’s River”).

            W środku publikacji przeczytać można również kilka słów na temat samej autorki, trenerki rozwoju osobistego, terapeutki holistycznej, spod jej „pióra” wyszła także książka „Obudź swoją kreatywność”.

            Jest to ciekawa publikacja, z różnymi interesującymi ćwiczeniami do wykonania, niektóre odwołują się do wizualizacji. Ładnie również wyglądają wspomniane przeze mnie wcześniej ilustracje/rysunki jaguarów. Komponuje się to z całą pozycją, tematem przewodnim. Jak również z okładką, na której dostrzec możemy przedstawiciela tegoż gatunku.

            Reasumując pomimo małych błędów w druku (o których praktycznie możemy zapomnieć i o nich nie wspominać) jest to schludna, ładna i przejrzysta książka. Z ciekawym przesłaniem, różnymi ćwiczeniami i z dodatkiem cytatów, które mogą się spodobać, mobilizować czy pozytywnie nastawiać.


Udanych podróży w głąb siebie :)

2 komentarze:

 1. Witaj Airi:) Zachecająca recenzja książki i ćwiczenia to co lubie w tego gatunku książkach:) Pozdrawiam Seniram;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   Miło Ciebie ponownie widzieć tutaj :) Pozdrawiam i dziękuję za komentarz :*

   Usuń