poniedziałek, 12 stycznia 2015

Recenzja. Mateusz Grzesiak „Success and Change”

Mateusz Grzesiak „Success and Change. Create Yourself”

 
                „Success and Change” Mateusza Grzesiaka jest książką dotykającą tematu szczęścia oraz zmiany, zmian dotyczących nas i kreowania siebie na nowo.


                Trudno jest mi ocenić jednoznacznie tę książkę. Niektóre treści (chociażby w części dotyczącej psychologii sukcesu) mogą spotkać się z opinią, że to nie prawda, że są niezgodne z prawdą. Niektóre myśli mogą też zostać uznane za kontrowersyjne.

                Dzięki tej pozycji jednak kilka rzeczy sobie uświadomiłam. Pomogła mi ona spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Co uważam za plus.

                Odnaleźć tu można między innymi część zawierającą Ćwiczenia. Na początku książki można znaleźć dedykację, a tuż przed częścią poświęconą ćwiczeniom jako szósty rozdział/dział znajduje się Epilog – przyszłość, w którym zawarte jest również Podsumowanie.

                Sama okładka mnie akurat nie przypadła do gustu. Może przez ten dziwny uśmiech.

                Nie czytałam innych książek tego autora więc nie jestem wstanie stwierdzić czy coś się powtarza czy są tu zawarte same nowe informacje. Mogę jedynie nadmienić, że Mateusz Grzesiak jest dość rozpoznawalną postacią w świecie osób interesujących się rozwojem osobistym.

                Reasumując jest mi ciężko stwierdzić jednoznacznie czy warto poświęcić swój czas na tę pozycję. Można znaleźć tu kilka ciekawych rzeczy ale czasami osobiście mnie męczył sposób przekazywania informacji oraz podana treść. Było mniej więcej po równo (jak dla mnie) rzeczy na plus i na minus.

Pozdrawiam,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz