środa, 18 listopada 2015

Recenzja. Nikodem Marszałek „Bądź zawsze sobą"

Nikodem Marszałek „Bądź zawsze sobą. Czy wiesz kim naprawdę jesteś?”

 
            „Bądź zawsze sobą”  to ciekawa książka napisana z pomysłem. Ma swój przekaz, zawiera również pewne „zadania”.


            Przy niektórych książkach po prostu nie wiem co napisać i właśnie tak jest w tym przypadku. Czuję wówczas, że najlepiej jest samemu zajrzeć do środka i ocenić czy to coś dla danego czytelnika czy niekoniecznie.

Publikacja przypadła mi do gustu, no ale przecież to nie wszystko. Tekst jest tu przyjaźnie „podany”, może jedynie minimalnie mogłaby być większa czcionka dla osób z problem ze wzrokiem, ale nie jest to jakiś „mały maczek” więc nie jest źle. Czcionka pozostaje czytelna, w czasie czytania oczy za bardzo się nie męczą. A to jest bardzo ważne.
Sposób przekazu jest przyjazny dla różnorodnego odbiorcy. Niektórym czytelnikom jednak mogą nie przypaść do gustu sformułowania typu: „uzdrowiona dusza” czy „Wyższa Jaźń”. Zależy to jednak od preferencji czytelnika i uznawania takich a nie innych sformułowań i czy jest w stanie czytać coś co zawiera takie a nie inne określenia.

            Książka składa się z 40 rozdziałów i każdy z nich zakończony jest pewnym „ćwiczeniem”. Dwoma zadaniami. Ich treść powoduje, że ciężko byłby czytać publikację w jeden dzień, bo ile zmian może człowiek wprowadzić w życie z dnia na dzień?

            Autor miał ciekawy pomysł na książkę. Znaleźć tu można również cytaty, które o dziwo głównie są słowami samego autora. Może to dziwić, zaskakiwać lecz nie musi choć jest dość mało spotykane, przynajmniej ja nieczęsto się z takim zabiegiem spotykam.

            Reasumując „Bądź zawsze sobą” to książka z pomysłem oraz „zadaniami”. Warto ją czytać „z odstępami” by móc więcej z niej „wynieść”. Odnaleźć tu można różne ciekawostki chociażby zapis z sesji online autora z młodą dziewczyną. Znaleźć tu można różne ciekawe uwagi dotyczące życia człowieka i tego jak podchodzi on do różnych sytuacji np. zmian. Nie wszystko musi się podobać, ale właśnie ciekawie zostało tu ujęta i przedstawiona tematyka związana z tytułowym byciem sobą.

Pozdrawiam,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz