czwartek, 15 listopada 2012

Recenzja. "Opowieści zmieniacza" - Artur Król                Zmieniacz, changemaker wydaje się być kimś w rodzaju agenta od zadań specjalnych, może nie będzie to agent 00x, a książka „Opowieści zmieniacza” nie zalicza się do serii szpiegowskich, ale można ją zaliczyć do interesujących.

                Okładka książki jest w zielonej kolorystyce, która dodaje jeszcze pozycji tajemniczości. Czym w ogóle są „Opowieści zmieniacza” podpowiada trochę podtytuł: „Jak zmienić swoje życie na lepsze?”,chociaż pozycja nie dostarczy czytelnikowi gotowych odpowiedzi na wskazane pytanie.
                Swego rodzaju przestrogę można znaleźć w „Zanim zaczniesz czytać”, a mianowicie wskazano tu, aby nie wierzyć w nic, co zostało napisane w tej około 135 stronicowej książce.
                Ogólnie książkę czyta się przyjemnie i bez większych trudności. Można znaleźć tu trochę teorii i trochę przykładów z doświadczenia zawodowego autora (a przynajmniej jako narrator tak twierdzi), a nawet ćwiczenie, które można samemu na sobie wypróbować. Książka zawiera odniesienia m. in. do NLP, ale także chociażby - co ciekawe - do huny.
                Miałam chwilami wrażenie, że układ rozdziałów jest trochę chaotyczny, a część informacji zbyt często się powtarza (przedstawianie tej samej osoby po raz któryś z kolei). Trochę zdziwił mnie też pomysł z podsumowaniem w rozdziale 2 „Jak inaczej za sobą rozmawiać”, który tak naprawdę dubluje informacje znajdujące się wcześniej, ale widocznie miało to jakiś swój cel. Pomimo tego chwilami lektura była zabawna, nieraz z nutką ironii i łatwo przyswajalna.
                „Opowieści zmieniacza” to zatem pozycja interesująca i intrygująca już samym tytułem
i okładką. Czyta się ją przyjemnie, można z niej wydobyć sporo ciekawych informacji. Czy bym ją komuś poleciła? Może ona zainteresować osoby, które pociąga tematyka związana z rozwojem osobistym a także psychologią.


Pozdrawiam,
Airi

2 komentarze:

 1. Cześć Airi:) Zaciekawiła mnie recenzja książki "Opowieści zmieniacza" ze względu na to ,że interesuję się NLP oraz to ,że uwielbiam zmiany w sobie w dziedzinie rozwoju osobistego z coraz to nowych książkowych źródeł czytelniczych. Pozdrawiam, Seniram;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Seniram :) Mnie osobiście książka się podobała :> i cieszę się, że moja recenzję Cię zaciekawiła.

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń