sobota, 30 maja 2015

Recenzja. B. Dąbrowska – Górska, M. Jarzynka – Jendrzejewska, E. Sypnik – Pogorzelska „Dziennik diety. Szczuplej dzień po dniu!” Wydanie II

Barbara Dąbrowska – Górska, Magdalena Jarzynka – Jendrzejewska, Ewa Sypnik – Pogorzelska „Dziennik diety. Szczuplej dzień po dniu!” Wydanie II

 
                Osoby, które miały już w swych dłoniach Wydanie I „Dziennika diety” mogą już wiedzieć czego się spodziewać po Wydaniu II, który co do zasady nie różni się za bardzo od swego poprzednika.


                Zasada spisywania tego co się zjadło pozostaje taka sama. Jest miejsce na opis tego co się spożyło, jak również przeznaczono kilka stron na notatki.

                Na początku książki znajdują się wzmianka o tym jak prowadzić dziennik oraz kilka ogólnych informacji związanych z masą ciała, m. in. o współczynniku BMI. W środku „Dziennika” odnaleźć można wiadomości o różnych „superproduktach”, trik dnia, zamiennik jak również cytat tygodnia czy informacje o zadaniach do wykonania.

                Publikacja jest kolorowa z miejscem na różne zapiski, w końcu to swoisty dziennik. Do tego kartki wydają się lepiej złączone niż w wydaniu pierwszym.

                Pozycja pomocna może być zarazem dla tych, którzy pragną zmienić coś w swojej diecie i na przykład schudnąć, ale również dla tych, którzy chcą się przyjrzeć swoim nawykom żywieniowym. Słyszałam wiele pochlebnych opinii o tej metodzie (prowadzenie dziennika i stosowanie się do tutaj zamieszczonych uwag). Podobno też może być on (dziennik) stosowany do różnorodnych „diet”. Tak czy inaczej jest to ciekawa propozycja, która może pomóc lepiej nam zrozumieć i ułatwić spostrzeżenie co jemy, ile i jak.

Pozdrawiam serdecznie,

Airi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz