Alternatywy nie tylko spożywcze


Alternatywy nie tylko spożywcze


Jeść i używać ciągle tego samego. Dzień w dzień, tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc… nie brzmi inspirująco i ekscytująco, prawda?

Są na to sposoby, które przy okazji nie wymuszają od nas od razu zmiany miejsca zamieszkania, partnera życiowego i źródła zarobku.

Poniższej przedstawiam kilka różnych propozycji alternatyw, które mogą skłonić do poszukiwań 😊. Inspiracja do próbowania nowych rzeczy (kto powiedział, że muszą one zostać z nami na zawsze?) by budzić też własną kreatywność, w tym kreatywność kulinarną, ale nie tylko 😉.

Jogurty
Jogurt kozi
Pewna alternatywa dla „normalnych” jogurtów. Są i naturalne i np. o smaku truskawkowym.

Jogurt kokosowy
Przepyszny, dużo smaczniejszy niż np. naturalny jogurt kozi. Nadaje się dla osób mających alergię na mleko krowie, wegan czy wegetarian. Dawno nie jadłam czegoś tak smacznego.
Można też znaleźć jogurt kokosowy o różnych smakach bądź z dodatkiem cukru (bądź bez). Obecnie na rynku jest więc wiele typów wegańskich jogurtów.

Uwaga. Jogurty a wegetarianizm, weganizm
Wegetarianie. Wydaje się, że mogą byś spożywane (uważa się jednak np. na żelatynę – by nie było w składnie żelatyny wieprzowej itp.).
Weganie nie spożywają jogurtów krowich czy kozich. Za to mogą spożywać „jogurty roślinne”, przykładem może być wspomniany wyżej jogurt kokosowy.

Ser żółty
„Ser żółty” oprócz krowiego można spotkać również kozi bądź owczy (w różnych formach). Trochę inaczej się jednak "topią" niż ich krowi odpowiednik.
Jest też jego wegańska wersja, ale jeszcze jej nie próbowałam 😀.

Makaron
Alternatywą dla „normalnego” makaronu może być makaron kukurydziany, czy makaron ryżowy.

Galaretka?
By nasze paznokcie i włosy były w dobrej kondycji często mówi się o różnych suplementach, biotynie itp. czy naparach/odwarach/herbatkach z pokrzywy czy skrzypu, pomocna może być jednak także owocowa galaretka 😊.
Oczywiście rozwiązaniem jest również większe spożywanie potraw mających dużo składników, które sprzyjają dobrej kondycji włosów i skóry. Warto np. więcej spożywać kasz.

Inne
Przejdźmy to produktów niezdatnych do spożycia. Coraz większą popularności cieszą się np. tak zwane wegańskie kosmetyki (stworzone z roślinnych komponentów i nie testowane na zwierzętach), ale o tym może innym razem – jak zainteresuje Was ten post 😉.
Ciekawym rozwiązaniem jest też Ałun, który można stosować jako naturalny dezodorant.

Mydło
Są różne jego rodzaje… tutaj chcę wspomnieć o „zwykłym” szarym mydle. Podobno rzadziej uczula niż „normalne mydła”, do tego nadaje się do porannego przemywania twarzy 😊.
Ciekawym produktem jest też mydło dziegciowe. Ma mieć podobno właściwości: odkażające, przeciwświądowe, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, przeciwłupieżowe i przeciwgrzybiczne. Jedyny minus to jego zapach, ale można się przyzwyczaić 😉.

Oliwka do ciała
Coś nie tylko dla dzieci czy niemowlaków. Możemy jej użyć do samomasażu czy „natłuszczenia” nawet podrażnionych części ciała (np. gdy mamy bardzo suchą skórę; natłuszcza, nawilża i nie podrażnia).

To tylko wybrane przykłady różnych możliwości. Masz ich wiele… rozpoczniesz podróż próbowania, testowania, sprawdzania co Ci odpowiada a do czego nigdy więcej nie wrócisz? Nawet mając różne alergie można się skupić nie na tym co straciliśmy (czego nie możemy jeść), ale na tym jakie mamy nowe możliwości (może to pobudzić naszą kreatywność by znaleźć rzeczy, które mogą zastąpić dotychczasowo wybierane produkty, czasami wymaga to niezłej pracy naszych zwojów 😉, ale takie ich ćwiczenie też może być użyteczne).

Pozdrawiam,
Airi

P.S. Poszukiwania czegoś mniej „standardowego” może mieć wiele przyczyn. Nieraz dzieje się tak bo chcemy czegoś innego spróbować, innym razem bo zmieniamy swój sposób odżywiania i bycia a jeszcze kiedy indziej ma na to wpływ nasz stan zdrowia (np. różne alergie). Może to być jedna z form „wyrwania się z rutyny”. Wszystkie z tych opcji mogą być początkiem wspaniałej przygody :)....
Powodzenia w poszukiwaniach :*

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

Kilka słów o Mistycznym Tarocie Marzyciela :)

Recenzja. M. Janiszewska, A. Klos „Jak być szczerym ze sobą"