czwartek, 5 stycznia 2017

kilka słów o Biblii/Piśmie Świętym

Witam,

Wspominałam już na temat "Pisma Świętego" chociażby tu -> Święty Augustyn "Wyznania" . Trudno o tym dziele nie wspomnieć wszystko jedno czy jest się katolikiem, chrześcijaninem czy interesuje szeroko pojętym religioznawstwem.


To po prostu źródło pełne różnych symboli. Było i jest ono inspiracjom dla wielu twórców nie tylko tych ściśle związanych z religią. To przecież także podstawa dla kultury (naszego kręgu kulturowego), w której przystało nam żyć w Europie (i nie tylko) mająca wpływ na wiele różnych aspektów także naszego życia.

To również tutaj występuje chociażby motyw wędrówki i to niejednokrotnie. To jest istna kopalnia... choć nie łatwa do przyswojenia. Nie da się jej czytać od deski do deski, przeczytać w jeden wieczór i mieć ją za sobą. Ale myślę, że warto choć spróbować do niego zajrzeć i poznać podstawę podstaw bez względu na to jak została ona wyselekcjonowana.

Chyba każdy słyszał o Adamie i Ewie, Ablu i Kainie, Abrahamie i Sarze czy Jezusie Chrystusie i wszystko to wiąże się Biblią.

Odnaleźć tu można również różne rodzaje literackie jak np. psalmy, przypowieści i wiele wiele innych.


Pozdrawiam,
Airi


Życzę Szczęśliwego Nowego 2017 Roku :) Pełnego samych ciekawych i pouczających książek. Wielu powodów do uśmiechu i śmiechu. Niech to będzie dobry rok :>

autor: yuumei
źródło: http://yuumei.deviantart.com/art/In-My-Loneliness-646619450
adres, gdzie można znaleźć inne prace Yuumei: http://www.yuumeiart.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz